top of page

Технології колективно-груповового навчання

«Мікрофон», «Незакінчене речення»,

     

       Інтерактивні технології «Мікрофон» та  «Незакінчене речення»

дає кожному можливість сказати щось швидко, по чер­зі, відповідаючи на запитання або висловлюючи свою думку чи позицію по суті й переконливо.

Часто ці  технології я використовую у поєднанні, наприклад пропоную учням закінчити почате мною речення і даю в руки уявний мікрофон. Можна використовувати як на початку уроку для визначення мети уроку, розпочавши речення словами: «Виходячи з теми, метою нашого уроку буде….», так і на етапі  узагальнення знань: « На сьогоднішньому уроці для мене найбільш важливим відкриттям було…» Універсальність даних технологій навчання полягає в тому, що їх можна використовувати під час вивчення будь-якої теми в кожному класі.

«Броунівський рух»

     Використання цього ме­тоду дає загальну картину понять і фактів, які необ­хідно вивчити на уроці, а також  викликає певні запи­тання та підвищує інтерес до навчання.

Організація роботи при вивченні теми «Екологічні групи рослин за відношенням до світла, води, температури» (6 клас)

  • Готую    картки з фактами, в яких вказано особливості рослин, що відносяться до певної екологічної групи, та роздаю по одній картці кожному.

  • Протягом кількох хвилин учні читають інформа­цію на картці.

  • Пропоную їм ходити по класу і ознайомлювати зі своєю інформацією інших

  • Учень може одночасно розмовляти тільки з одні­єю особою. Завдання полягає в тому, щоб поділитися своїм фактом і самому отримати інформацію від іншо­го учня. Протягом відведеного часу забезпечую спілкування кожного учня з максимальною кількістю інших для отримання якомога повнішої інформації.

bottom of page